Suren Asaduryan - Bir Ömür Sadece

Posted By MiOd On Monday, July 22, 2013 Under
Suren Asaduryan yedi yıl önce Türkiye'ye gelirken tek başına değildi. Kayısı dalından can bulan nefesli sazı da yanındaudı. Ermeniler yüzyıllardan beri kederlerini, feryatlarını, coşku ve hüzünlerini "duduk" adını verdikleri bu sazla paylaşıyorlardı. Hem okuldan hem de alaydan yetişen Suren Asaduryan, memleketinden yeni müzik arayışlarına ve dostluklara ulaşmak için ayrıldı. Türkiye'de yaptığı ilk kayıt olan "Vuslat" albümünde kendisine Aziz Şenol Filiz-Birol Yayla'dan oluşan Yansımalar topluluğu eşlik etti. Albüm Kalan Müzik tarafından yayınlandı.

Türkiye'de pek çok müzisyen ve şarkıcıya eşlik eden Suren Asaduryan, duduğun sınırlarını zorlamaya çalıştığını söylüyor. Ermeni Halk Müziği icrasında baş rolü üstlenen bu saz, Suren Asaduryan'ın nefesinde özgürlük sınırlarını zorluyor.

Bir Ömür Sadece, sanatçının halk ezgileri ve anonim eserlerden yola çıkan müzikal arayışının bir durağıdır. Bu albümde, Suren Asaduryan'ın, Türkiye'nin değerli müzisyenleriyle kurduğu dostluklarına, müzikli sohbetlerine ortak oluyoruz...

01. Bir Omur Sadece - Benim Yolum
02. Surmeli - G'Kele - Mus
03. Turnalar
04. Ucleme
05. Hasret Kaldim
06. Karavan (Kervan)
07. Dusler - Iki Adam
08. Sevdigim, Hos Geldin
09. Yarim Mecnun Gibi Kayboldu - Neredesin Dostum
10. Bir Sandigim Var
11. Bu Dunyada Artik Gam Cekmem

MP3 VBR kbps including Front Cover only.

HERE

0 comments:

Post a Comment